poniedziałek, 3 listopada 2014

Wizualizacja wybranych treści matematyki szkolnej

Warsztaty na XXIV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
Zakopane, luty 2015

Joanna Powązka, Zbigniew Powązka

Wizualizacja odgrywa ważną rolę w nauczaniu szkolnym. Można ją stosować jako narzędzie do odkrywania problemów i ich rozwiązań, ale również, przy jej pomocy, można interpretować różne pojęcia i zadania matematyczne. Na zajęciach podamy szereg przykładów ilustrujących każdą z tych dróg.

Poziom nauczania: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna

Rodzaj zajęć: Warsztat

Czego dotyczą zajęcia? Ciekawy pomysł na lekcję

Joanna Powązka, członek SNM, magister matematyki, student 2 roku matematyki nauczycielskiej studiów drugiego stopnia na Uniwersytecie Pedagogicznym, nauczyciel matematyki i informatyki w szkole podstawowej.

Zbigniew Powązka, wieloletni członek SNM i PTM, doktor matematyki, emerytowany pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego, autor wielu podręczników szkolnych i zbiorów zadań dla uczniów na trzecim lub czwartym poziomie edukacyjnym i studentów oraz publikacji przeznaczonych dla nauczycieli.

Więcej informacji o konferencji w Kościelisku