czwartek, 21 listopada 2019

Maria Lerska, Blanka Plata - warsztat: Część I - Geometryczne łapacze marzeń 2D

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: MARIA LERSKA, BLANKA PLATA
Reprezentuje: WARSZTAT OTWARTY
Temat: Część I - Geometryczne łapacze marzeń 2D
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Piękne geometryczne wzory w łapaczach snów mogą być pretekstem do rozmowy na temat geometrii. Podział koła na równe części, symetria. Może też być zachętą do kreatywnych działań. Pokażemy klasyczne łapacze, ale też inne pomysły, niespodzianki. Zapraszamy na warsztaty i w dzień, i wieczorem do pracowni całodobowej. Tu pokażemy też elementy do zdobienia, wykończenia naszych prac.


Maria Lerska o sobie – jestem nauczycielem mianowanym, obecnie na emeryturze. Prowadzę jednoosobową działalność edukacyjną -Matematyka Korepetycje - Od gimnazjalisty do studenta. Dodatkowo prowadzę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku zajęcia pt. Papierowy (i nie tylko) Świat Matematyki. Dodatkowe zainteresowania to literatura i turystyka piesza.

Blanka Plata o sobie –  jestem nauczycielem matematyki w gimnazjum i liceum. Na zajęciach pozalekcyjnych tworzymy z młodzieżą biżuterię przy pomocy różnych technik. Tworzymy też projekty: np. wykonanie biżuterii na aukcje WOŚP-u. W zajęciach uczestniczą dziewczynki i chłopcy. Myślę,że w jakimś stopniu odpowiadamy na pytanie: po co mi ta matematyka?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz