wtorek, 29 listopada 2022

Marta Czyrkiewicz - "Matematyka malowana Twoją kredką, czyli kolorowa geometria"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Marta Czyrkiewicz

Temat: "Matematyka malowana Twoją kredką, czyli kolorowa geometria"

Czego dotyczą zajęcia: Czy matematyka musi być szara i nudna? NIE! Dodanie sztuki do lekcji matematyki sprawia, że matematyka jest przyjemniejsza, co prowadzi do zwiększonego zainteresowania i powoduje, że dzieci naturalnie osiągają lepsze wyniki. Połączenie matematyki i sztuki zwiększa kreatywność wśród uczniów. Wzmacnianie zdolności artystycznych pozytywnie wpływa na umiejętności związane z matematyką. To połączenie powoduje, że umysł myśli w nowy i nieoczekiwany sposób. Ponieważ sztuka jest znana z wywoływania emocji, integracja tych dwóch przedmiotów może sprawić, że uczniowie będą bardziej otwarci na koncepcje matematyczne i bardziej kreatywni podczas rozwiązywania problemów matematycznych. Podczas warsztatów pokażę różne projekty matematyczno-artystyczne dla młodszych i starszych uczniów oraz zrealizujemy niektóre z nich.
Marta Czyrkiewicz o sobie – Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne w Niepublicznej Szkole. Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata. Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką. Prowadzę bloga matematycznego na FB i IG - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na "inne" lekcje matematyki.