wtorek, 15 grudnia 2015

Tomasz Grębski - Muzyka okiem matematyka.

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016


Tomasz Grębski
Wykład: Muzyka okiem matematyka.

Czy matematyka ma coś wspólnego z muzyką? Zapraszam na matematyczno-muzyczną podróż w czasie od czasów Pitagorasa po czasy współczesne.
Dowiemy się o związkach muzyki z matematyką, o faktach świadczących, że takie związki istnieją oraz jak je znaleźć, jak je zobaczyć. Dowiemy się co mają wspólnego z matematyką m.in. Mozart, Bach czy Beethoven. Ale to nie koniec: czy można usłyszeć geometrię i zobaczyć dźwięki? Na to pytanie również będzie odpowiedź.

Poziom nauczania: kwestie ogólnoedukacyjne
Rodzaj zajęć: wykład
Czego dotyczą zajęcia: inne

Tomasz Grębski o sobieJestem nauczycielem matematyki w II LO w Kraśniku i egzaminatorem maturalnym. Moją pasją jest matematyka i muzyka i od wielu lat poszukuję związków między nimi, a ułatwia mi to fakt, że mam też na swoim koncie pewien dorobek muzyczny powstały w okresie ponad 30 lat. Jako pasjonat matematyki popularyzuję ją gdzie tylko można i jak tylko można. Moje publikacje można przeczytać w czasopismach: Matematyka, Wiedza i Życie, na portalach internetowych, m.in. Wrocławski Portal Matematyczny. Od wielu lat prowadzę też własny portal matematyczny "The Mathteacher" pod adresem www.tomaszgrebski.pl. Na portalu materiały do matury, video lekcje, ciekawe matematyczne spostrzeżenia, o związkach muzyki z matematyką, jak również wiele moich publikacji. Kto raz tam zajrzy na pewno polubi matematykę:)

Więcej na temat autora zobacz tu: www.tomaszgrebski.pl – Portal “The Mathteacher”Brak komentarzy:

Prześlij komentarz