piątek, 17 stycznia 2014

Informacje o Konferencji

W tym roku spotykamy się w Helu na XXIII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Hasło przewodnie konferencji brzmi „Matematyka na czasie!”.

Uroczyste rozpoczęcie konferencji odbędzie się w piątek 24 stycznia 2014 r. o godzinie 11.00 w budynku Delfin, WDW Jurata przy ul. Helskiej 2 w Helu. Na powitanie wystąpi chór Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Obrońców Helu z regionalnymi przyśpiewkami.

Podczas inauguracji wstąpi dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji - pan Piotr Dmochowski-Lipski, który omówi projekty systemowe realizowane przez ORE ze szczególnym uwzględnieniem projektu E-podręczniki do kształcenia ogólnego.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Reguła Pappusa" wygłosi nasz kolega – dr Bronisław Pabich, od 23 lat członek SNM.

Zajęcia odbywać się będą w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących, przy ul. Szkolnej 1 w Helu.

Transport uczestników z ośrodka do szkoły i z powrotem odbywać się będzie czterema autokarami na dwie tury. W pierwszej turze podróżują osoby zakwaterowane w budynku Delfin, w drugiej turze – osoby zakwaterowane w pozostałych budynkach. Prosimy o dostosowanie się do tych wymagań.

Materiały konferencyjne przygotowane przez organizatorów, wydawnictwa i firmy, można będzie odebrać w czwartek wieczorem i w piątek przed inauguracją (23.01-24.01) w Ośrodku Delfin przy recepcji, a w następnych dniach (24.01-27.01) w Biurze SNM, które urzędować będzie podczas konferencji w budynku szkoły w sali nr 13. Stoiska wydawnictw i firm zostaną usytuowane na przestronnych korytarzach szkolnych oraz w salach.

Większość uczestników konferencji otrzyma kwaterunek w budynku Delfin. Tam też na piętrze działać będzie „Pracownia Całodobowa” prowadzona przez grupy robocze Warsztat Otwarty oraz Origami i Matematyka.

W Delfinie będziemy mogli spotykać się codziennie w godz. 19.00-1.00 w kawiarni oraz na holu (I piętro budynku). W sobotę (25.01) o godzinie 20.00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie – kolację połączoną z bankietem – które uświetni koncert muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu Filharmonii Gdańskiej. Po koncercie zabawa przy muzyce. Koncert oraz zabawa taneczna są elementami kolacji bankietowej, która rozpocznie się obiadokolacją.

Wszystkie śniadania, obiady (piątek, poniedziałek) i obiadokolacje (sobota, niedziela) będą wydawane w budynku Delfin. Wyjątkowo w piątek, obiad będzie wydawany w dwóch turach. Przerwy kawowe (kawa/herbata, kruche ciastka) oraz lunch (kawa/herbata, drożdżówki) będą wydawane na korytarzach szkolnych na parterze i na pierwszym piętrze. Prosimy pamiętać o zabraniu bloczków żywieniowych na posiłki. Bloczki otrzymacie Państwo wraz z materiałami konferencyjnymi.

Tradycyjnie, codziennie przed pierwszymi zajęciami, otrzymacie Państwo, przy wejściu do szkoły, Biuletyn Konferencyjny wraz z informacją o wszystkich planach, ewentualnych zmianach w programie oraz wydarzeniach minionego dnia. Informacje, które chcieliby Państwo zamieścić w Biuletyn Konferencyjnym, proszę zostawiać w Biurze SNM.

Zaświadczenia o udziale w konferencji, można będzie odbierać w Biurze SNM w niedzielę od godz. 15:00 oraz w poniedziałek do zakończenia konferencji.

Listy, na których wpisywać będziemy się na wykłady i warsztaty, zamieszczone zostaną na tablicach na parterze budynku. Bardzo prosimy o przestrzeganie wymagań prowadzących warsztaty, wykłady i zapisywanie się do udziału w zajęciach w miarę wolnych miejsc na liście. W przypadku dużego zainteresowania zajęciami, na wniosek uczestników konferencji, prowadzący mogą je powtórzyć. Ze względów organizacyjnych, bardzo prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia i posiadanie identyfikatora.

Zakończenie Konferencji w poniedziałek (27.01) o godzinie 13.10 w budynku Delfin.

Życzymy Państwu owocnej pracy, poszerzenia swojej wiedzy, zdobycia nowych umiejętności w miłej, twórczej i przyjaznej atmosferze.

Komitet Organizacyjny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz