czwartek, 2 lutego 2017

Maria Mędrzycka i Małgorzata Rabenda, Tymoteusz Zdunek - warsztat: "Pi-stacja - wiedza kropla po kropli" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Pi-stacja - wiedza kropla po kropli
Prowadzący zajęcia: Maria Mędrzycka i Małgorzata Rabenda, Tymoteusz Zdunek
Grupa odbiorców: gimnazjum
Streszczenie zajęć: O problemach matematycznych i jak sobie z nimi radzić. Jak wykorzystać kluczowe 4 minuty do zainteresowania ucznia?
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Maria Mędrzycka o sobie: Od 15 lat Maria uczy matematyki w jednym z warszawskich gimnazjów. Znana ze swoich nietuzinkowych metod, specjalizuje się w pracy z uczniami zdolnymi. Pośród jej wychowanków jest wielu laureatów konkursów i olimpiad matematycznych. Autorka wielu materiałów metodycznych z zakresu nauczania matematyki. Jej książka “Dlaczego?” pomaga uczniom zrozumieć, jak przeprowadzać dowody twierdzeń matematycznych. Opracowywała zestawy zadań przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego, jest także współautorką ćwiczeń do matematyki, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Nowa Era. Zawsze chętna do dzielenia się nowatorskimi metodami nauczania i miłością do matematyki, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

Małgorzata Rabenda o sobie: /w przygotowaniu/

Tymoteusz Zdunek o sobie: /w przygotowaniu/