poniedziałek, 19 października 2015

Superbelfrzy RP na XXV Krajowej Konferencji SNM


Dzięki wsparciu Fundacji Rodziny Maciejko, Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, zaprosiło do udziału w XXV Krajowej Konferencji, czterech nauczycieli z grupy "Superbelfrzy RP".

Grupa o sobie:

Grupa Superbelfrzy RP funkcjonuje od ponad dwóch lat na Facebooku. Jest grupą zamkniętą i ograniczoną liczebnie (trzeba mieć osobę wprowadzającą), o płynnym składzie osobowym. Niektórzy są z nami cały czas, inni towarzyszą czas jakiś, a później idą własną drogą.
Formuła zamkniętej grupy Facebooka sprzyja luźnej, swobodnej i szczerej rozmowie na czasem mocno kontrowersyjne tematy, pozwoliła też na powstanie zintegrowanej społeczności wzajemnie się uczącej.
Z czasem jednak przestało to nam wystarczać. Chcemy, przynajmniej część naszych działań, niektóre opinie i przykłady dobrych praktyk edukacyjnych przedstawić publicznie.
Dlatego “wypączkowaliśmy” do otwartego bloga, który każdy może czytać i  w którym – każdy (prawie) może publikować. Zapraszamy też na otwarty fanpage grupy https://www.facebook.com/superbelfrzy, gdzie można dyskutować i komentować otwarcie i do woli!
Grupa składa się z czynnych zawodowo nauczycieli, trenerów i edukatorów stosujących technologie IT w codziennej praktyce nauczania na różnych etapach i poziomach (od przedszkola do tzw. III wieku zgodnie z zasadą LLL – kształcenia przez całe życie :) ).
Dlatego też czasami nazywani jesteśmy Eduzmieniaczami – staramy się “oddolnie” zmieniać oblicze nudnej i nieprzystosowanej do pędzącej rzeczywistości-  edukacji.
Wszyscy jesteśmy pasjonatami nauczania – sukcesy nas i naszych uczniów są tego dowodem.
Uważamy, że najważniejszym, nie do zastąpienia ogniwem w procesie nauczania młodego człowieka, jest – uczący się wraz z nim nauczyciel. Nauczyciel rozumiany jako przewodnik po świecie, a nie jako nieomylne źródło wiedzy. Uczymy się więc nieustannie od siebie wzajemnie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

W XXV Krajowej Konferencji SNM, wezmą udział następujący, zaproszeni Superbelfrzy:

Beata Skrzypiec - ­ nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno ­ Przedszkolnym w Piasku. W swojej pracy stara się podejmować innowacyjne rozwiązania, ciągle poszukuje i wdraża nowe rozwiązania. W ramach edukacji matematycznej realizuje projekt „Gramy w piktogramy”. Bierze udział w projektach eTwinning oraz Mistrzowie Kodowania. Wykorzystuje technologie informacyjno ­ komunikacyjne w swojej pracy. Aktywnie działa w grupie Superbelfrzy Mini. Autorka bloga : http://nauczanka.blogspot.com/ oraz http://klasowypamietniczek.blogspot.com/

Jolanta Okuniewska, nauczyciel dyplomowany z 28 letnim stażem pracy. Pracuje jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 im. KEN w Olsztynie. Ambasador międzynarodowego programu eTwinning w województwie mazurskim. Trzykrotna laureatka krajowego konkursu eTwinning oraz zdobywczyni I miejsca w konkursie europejskim „ Mój projekt eTwinning w kategorii wiekowej 6-12 lat w r. 2013”. Prowadzi blog http://tableciaki.blogspot.com/ , gdzie opisuje w jaki sposób wykorzystuje tablety podczas zajęć z uczniami.

Sabina Piłat - Nauczycielka kształcenia zintegrowanego w Polsko-Francuskiej Niepublicznej Szkole "La Fontaine" w Warszawie. Kieruje się zasadą, że szkoła jest przygodą. W czasie pracy z uczniami stara się nauczyć ich samodzielności i otwartości w myśleniu, a także świadomości tego "Co robimy?" i "Po co to robimy?". Swoje pomysły zbiera na blogu

Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach młodszych i przedszkolu. Pracuje w "Małej Szkole" w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie). Należy do społeczności Superbelfrzy RP oraz aktywnie działa na Facebooku w grupie SuperbelfrzyMini. Technologie informacyjno-komunikacyjne to jej pasja. Z powodzeniem wykorzystuje je w swojej pracy, m.in. tablicę interaktywną, tablety. Współpracuje z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, gdzie prowadzi szkolenia dla nauczycieli. Pracuje ze studentami w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Dodatkowo, na konferencji pojawią się nasze koleżanki ze Stowarzyszenia, Asia Świercz i Asia Palińska, również członkinie grupy.

Superbelfrzy będą mieli krótką prezentację w piątek na Stadionie Narodowym. Poprowadzą również zajęcia w kolejnych dniach konferencji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz