środa, 1 lipca 2015

Konferencja „Coaching matematyczny”

Interdyscyplinarne Seminarium Poświęcone Edukacji Matematycznej ISPEM, Instytut Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, zapraszają do udziału w konferencji
„Coaching matematyczny”.

Konferencja odbędzie się w dniu 10 października 2015 r. (godz. 9 – 17.30) w głównym budynku Uniwersytetu Pedagogicznego (ul. Podchorążych 2).
Partnerami wydarzenia są: Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro oraz Wydawnictwo Nowa Era.

Zaproszeni goście:
  • przybliżą pojęcie coachingu (w szczególności coachingu w edukacji),
  • podzielą się własnym doświadczeniem efektywnych metod pracy z Uczniem, który posiada trudności w uczeniu się matematyki,
  • przedstawią sposoby na wydobycie potencjału tkwiącego w Uczniu oraz... Nauczycielu!
  • podpowiedzą jak motywować Ucznia i jak samemu nie stracić motywacji.
Jeżeli chcesz się rozwijać, pragniesz dowiedzieć się czegoś nowego, poszukujesz inspiracji, zmagasz się z wypaleniem zawodowym, lub czujesz się zmęczony i bezsilny – to spotkanie jest właśnie dla Ciebie! Przyjdź i podziel się swoim doświadczeniem z innymi. Poznaj tych, którzy odkryli w sobie źródło energii.

Udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji przy użyciu formularza
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 2 października 2015 r. (o ile wcześniej nie zostanie osiągnięty limit zgłoszeń).
Organizatorzy uprzejmie informują, że liczba miejsc jest ograniczona.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w spotkaniu oraz poczęstunek podczas przerw kawowych są bezpłatne.
Osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z oferty firmy cateringowej podczas przerwy obiadowej, proszone są o złożenie zamówienia poprzez formularz. Koszt obiadu wynosi 17 złotych i kwotę tę należy wpłacić podczas rejestracji.
Rejestracja będzie czynna w dniu konferencji od godz. 8.30 rano. Zaświadczenia potwierdzające udział w konferencji będzie można odebrać w Rejestracji do godz. 15.

Organizatorzy nie zapewniają noclegu. Uczestnikom, którzy będą zainteresowani rezerwacją noclegu w Krakowie polecamy skorzystanie z oferty Akademickiego Centrum Hotelowego (http://www.ach.up.krakow.pl).

Program konferencji:
9:00 – 9:15 Rozpoczęcie konferencji
9:15 – 10:45 Spotkanie z coachem (wykład, dyskusja): Marta Kijanko, Podstawy coachingu w edukacji
10:45 – 11:15 Przerwa kawowa
11:15 – 12:45 AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI – wartości i metody pracy z dziećmi
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to System Motywatorów Zmiany. Ogólnopolski program, który za pomocą unikalnej metody pracy przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu.
13:00 – 14:15 Tomasz Szwed , Czynniki motywujące do uczenia się matematyki. Prezentacja wyników dociekań naukowych o głębokim kontekście praktycznym (Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro)
14:15 – 15:00 Przerwa obiadowa
15:00 – 16:00 Warsztaty I
A. dr Tadeusz Ratusiński, Teoria a rzeczywistość, czyli absurdy na marginesie matematyki
B. Michał Nowik, Dlaczego warto stosować łamigłówki na lekcjach?
16:15 – 17:30 Warsztaty II
A. Joanna Sęk , Skończoność jest interesująca - o zadaniach matematycznych i zbiorach skończonych
B. Anna Pająk, Wokół pojęcia procentu
C. Basia Pieronkiewicz, Dlaczego uczniowie boją się matematyki i czy ten strach można pokonać?

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszają:

Anna Pająk
Basia Pieronkiewicz