poniedziałek, 6 lipca 2015

Forum Matematyków Polskich


W dniach 7-12 września  Polskie Towarzystwo Matematyczne  organizuje  na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej VI Forum Matematyków Polskich. 

Forum Matematyków Polskich jest konferencją, której tradycja sięga dwudziestolecia międzywojennego. W 1927 roku Polskie Towarzystwo Matematyczne zorganizowało we Lwowie I Polski Zjazd Matematyczny. Od 2006 roku Zjazdy PTM noszą nazwę Forum Matematyków  Polskich.

 Forum Matematyków Polskich to impreza sprzyjająca wymianie myśli oraz dyskusjom o aktualnych zadaniach matematyki współczesnej oraz okazja do debat o problemach nurtujących środowisko matematyczne w Polsce.

W programie tegorocznego spotkania w czwartek 10 września planowany jest dzień popularyzacji matematyki w ramach którego odbędzie się finał Konkursu Uczniowskich Prac z matematyki miesięcznika Delta oraz debata o edukacji matematycznej.  Ponadto w tym dniu organizatorzy chcą przedstawić różnorodne działania popularyzujące matematykę. Przewidywany jest  udział młodzieży szkolnej z całej Polski i oferta zajęć popularyzujących matematykę będzie do nich skierowana.
Dzień popularyzacji matematyki  na 6 Forum matematyków wspiera finansowo Fundacja mBanku.
Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tej imprezie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz