środa, 6 lutego 2019

Rozkład liczby na czynniki pierwsze w praktyce – uczymy stosować NWW i NWD

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Joanna Holewa
Temat: Rozkład liczby na czynniki pierwsze w praktyce – uczymy stosować NWW i NWD
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Rozkład liczb na czynniki pierwsze to jedna z najbardziej praktycznych umiejętności ucznia rozwiązującego matematyczne zadania. Mimo to, w poprzedniej podstawie programowej została zupełnie pominięta. Zapraszamy na wyjątkowe, praktyczne warsztaty przypominające czego i jak uczyć młodzież, by obliczanie potęg, pierwiastków i logarytmów nie stanowiło dla nich problemu.

Joanna Holewa – nauczyciel matematyki, techniki i informatyki z 6 letnim stażem pracy przeprowadzi uczestników przez przykłady oraz wyjaśnienia jak stosować rozkłady NWW i NWD do rozwiązania najbardziej popularnych zadań. Warsztaty są dedykowane nauczycielom każdego etapu edukacyjnego- od szkoły podstawowej aż po średnią.