środa, 6 lutego 2019

Jak skutecznie przygotować uczniów do konkursów matematycznych

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Michał Zwierzyński
Temat: Jak skutecznie przygotować uczniów do konkursów matematycznych
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Uczniowie biorący udział w konkursach to nasza duma! Są zdolni, ale i odważni w konkurowaniu. Podczas zajęć zapoznamy się z metodami przygotowania uczniów do ogólnopolskich konkursów matematycznych, które od lat sprawdzają się zarówno pod kątem ogólnego zainteresowania uczniów matematyką, zwiększenia liczby uczniów startujących w konkursach oraz poprawienia ich średnich wyników. Na przykładzie organizowanych przez Politechnikę Warszawską Powszechnego Internetowego Konkursu dla Szkół Średnich Matematyka, Ligi MiNI Akademii Matematyki oraz Casio Challenge omówimy jak mądrze i skutecznie przygotowywać młodzież do konkursów. Prowadzący omówi najistotniejsze kompetencje uczniów -konkursowiczów, wraz z uczestnikami warsztatu przeanalizuje najczęstsze problemy na różnych etapach konkurencji oraz pokaże charakterystyczne przykłady zadań wraz z najlepszymi rozwiązaniami.

Michał Zwierzyński – pracownik Zakładu Analizy i Teorii Osobliwości Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz laureat 2. miejsca w Złotej Kredzie w kategorii najlepszy prowadzący ćwiczenia/laboratoria/projekty na wydziale MINI.