wtorek, 28 listopada 2017

Magdalenia Sujak, Karol Sieńkowski - warsztat: "Podstawy obliczeń na sorobanie - japońskim liczydle"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Magdalena Sajuk, Karol Sieńkowski
Temat: "Podstawy obliczeń na sorobanie - japońskim liczydle"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Podczas warsztatów zostanie przybliżona historia liczydła. Następnie w części warsztatowej uczestnicy poznają zasady dodawania i odejmowania na sorobanie.

Magdalena Sajuk o sobie – Nauczycielka przedmiotów przyrodniczych w Zespole Szkolnym w Cegłowie. Od 3 lat prowadzi zajęcia z obliczeń na sorobanie dla uczniów szkoły podstawowej.
Prowadzi też gościnne zajęcia z obliczeń na sorobanie w szkołach w województwie mazowieckim a także podczas festiwali nauki, eventów itp. Jest współorganizatorką Mistrzostw Polski w Obliczeniach na Sorobanie.

Karol Sieńkowski o sobie - Nauczyciel przedmiotów przyrodniczych w Zespole Szkolnym w Cegłowie. Od kilku lat zajmuje się popularyzacją sorobanu w Polsce. Ukończył japoński kurs sorobanu w szkole Ishido Soroban. Jest autorem książek popularyzujących matematykę: "Przygoda z niemożliwymi kształtami" oraz "Sprawnie liczę na sorobanie". Zainicjował Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na sorobanie, które od 3 lat odbywają się w Cegłowie. Prowadzi stronę popularyzującą japońskie liczydło www.akademiasorobanu.pl. Od 2 lat zajmuje się także popularyzacją zajęć z robotyki z naciskiem na aspekty matematyczne w oparciu o australijskie roboty. Nawiązał współpracę z twórcami robotów. Jest autorem polskiego tłumaczenia interfejsu programistycznego robotów. Jego uczniowie w ramach projektu edukacyjnego przetłumaczyli na język polski 3 ebooki poświęcone programowaniu robotów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz