poniedziałek, 14 października 2013

Wspomnienie o Jerzym NowikuZ głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi
Jerzego Nowika

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłego składają
Zarząd Główny oraz członkowie SNM

Wspomnienie o Jerzym Nowiku

Jerzy był z nami w Stowarzyszeniu Nauczycieli Matematyki od początku, działał aktywnie – pisał artykuły do naszego czasopisma „Nauczyciele i Matematyka”, prowadził zajęcia na Krajowych Konferencjach, przez wiele lat był członkiem Zarządu Głównego i Komisji Rewizyjnej.
Swoją aktywnością zarażał innych. Bardzo zależało Mu na ożywieniu środowiska nauczycielskiego na Opolszczyźnie. Mocno kibicował narodzinom i działalności Opolskiego Oddziału SNM. Na lokalnych konferencjach chętnie dzielił się swoją wiedzą. W każdej trudnej sytuacji potrafił dostrzec pozytywną stronę.
Był współzałożycielem i aktywnym członkiem Kapituły przyznającej wyróżniającym się w pracy nauczycielom matematyki nagrodę im. dra Tadeusza Knysza.
Zawsze nas wspierał, dzielił się pomysłami, pomagał rozwiązywać problemy, udzielał rad. Robił to z taktem i z humorem. Szanował każdego swojego rozmówcę.
Tych Jego pomysłów i cennych wskazówek będzie nam teraz bardzo brakowało.
Był stale żywo zainteresowany wszystkim, co dzieje się w edukacji w Polsce, a zwłaszcza ocenianiem. Zwracał uwagę na rolę dobrego kształcenia wczesnoszkolnego. Propagował naukę przez gry i zabawę.
Założył dobrze działające wydawnictwo. Nie skupia się ono wyłącznie na typowych szkolnych pozycjach. Wyjątkowy charakter nadają mu zupełnie unikatowe publikacje, takie jak np. zbiór zadań z dawnych czasów zapisanych w niezmienionym języku staropolskim.
To wydawnictwo, nadal prowadzone przez Jego syna, jest obecne na każdej Krajowej Konferencji SNM – na jego stoisku zawsze można znaleźć coś interesującego dla ducha, nauki i rozrywki.
Na ręce Rodziny składamy podziękowanie za to, i za to, że byłeś zawsze z nami Jurku. ...
Odszedłeś za wcześnie…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz