wtorek, 24 września 2019

Odszedł David Cain

W dniu 23 września 2019 r. zmarł nasz kolega David Cain. David należał do nielicznego grona członków założycieli Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, był też członkiem honorowym naszego Stowarzyszenia, przez wiele lat działał we władzach SNM. Był nauczycielem, wykładowcą uniwersyteckim, doradcą, inspektorem, ale przede wszystkim miłośnikiem matematyki. Matematyka była jego życiową pasją, którą potrafił zarażać wszystkich wokół, w szczególności podczas Krajowych Konferencji SNM. Jego warsztaty na naszych konferencjach były zawsze zalążkiem dyskusji o matematyce, które godzinami kontynuowane były na szkolnych korytarzach i wieczorami w przyjacielskim gronie. Z uporem walczył z podręcznikami - uważał, że zabijają uczenie się i przyjemność płynącą z matematyki. Dla wielu z nas był inspiracją do odkrywania nowych tajników matematyki. Przygotowywał się z wystąpieniem podczas XXIX Krajowej Konferencji SNM w Toruniu. David, będzie nam Ciebie brakowało!

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy współczucia i łączymy się w bólu,
Prezydium i Zarząd Główny wraz z całą społecznością SNM.