środa, 8 kwietnia 2015

Wirtualna Biblioteka KRK

Pojęcia i terminy związane z edukacją, rynkiem pracy, przydatne informacje o systemie edukacji i systemie kwalifikacji nie tylko w Polsce, ale w różnych zakątkach świata to tylko niektóre z obszarów, które można zgłębić korzystając z Biblioteki KRK Instytutu Badań Edukacyjnych.

Biblioteka KRK to pierwsza wirtualna biblioteka, która posiada w swoich zbiorach elektroniczne wersje książek, czasopism i artykułów poświęconych systemowi kwalifikacji, w tym edukacji ogólnej, wyższej, zawodowej i rynkowi pracy, a także uczeniu się nieformalnemu. Zapewnia wygodny dostęp do licznych słowników, raportów z badań, debat i analiz
W zbiorach Biblioteki znajdują się pozycje dotyczące polskiego i europejskiego systemu kwalifikacji, w tym opracowania poświęcone zdobywaniu, poszerzaniu i potwierdzaniu kwalifikacji oraz dokumenty związane z ideą uczenia się przez całe życie (ang. lifelong learning).
Menu wyszukiwarki jest dostępne w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, włoskiej, francuskiej i holenderskiej. W zasobach biblioteki znajdują się też publikacje w oryginalnych wersjach językowych. Podział na 8 głównych kategorii tematycznych, takich jak m.in. kształcenie i szkolenie zawodowe czy rynek pracy, ułatwia znalezienie interesującej czytelnika publikacji. Do dyspozycji odwiedzających naszą Bibliotekę jest również dział prawo i polityka publiczna, w którym zebraliśmy akty prawne i przekrojowe publikacje dotyczące ram kwalifikacji w różnych krajach, m.in. Francji, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych Ameryki. Znaleźć tu również można dokumenty wydane przez międzynarodowe instytucje – Radę Europy, Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Bank Światowy
Menu umożliwia również korzystanie z wyszukiwania przez słowa kluczowe.
Instytut Badań Edukacyjnych stara się na bieżąco poszerzać zasoby, dzięki czemu Biblioteka KRK nieustannie wzbogaca się o nowe tytuły i dokumenty. Do tej pory w Bibliotece zgromadzono ponad 800 publikacji.
W razie jakichkolwiek pytań i uwag związanych z naszą Biblioteką prosimy o kontakt pod adresem: bibliotekakrk[at}ibe.edu.pl. Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony www.kwalifikacje.edu.pl.

Zapraszamy po inspiracje do zasobów naszej Biblioteki!
IBE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz