wtorek, 31 stycznia 2017

Harrie Broekman - warsztat: "Dlaczego ważne jest to, by się spotykać" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Dlaczego ważne jest to, by się spotykać
Prowadzący zajęcia: Harrie Broekman
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Dlaczego ważne jest to, by się spotykać (i spotykać się, i spotykać) By rozmawiać o matematyce, o podręcznikach, o uczniach … I nie zapomnijmy o nas samych - NAUCZYCIELACH Czasami potrzebujemy pomocy specjalistów zwanych ekspertami.
Ale najważniejsze jest to, że: musimy pozostać tak zaciekawieni/dociekliwi jak wtedy, gdy byliśmy dziećmi.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Harrie Broekman o sobie: Harrie Broekman jest byłym nauczycielem, dydaktykiem i badaczem pracującym w różnych szkołach średnich i na Uniwersytecie w Utrechcie. Przez wiele lat brał udział w wielu projektach europejskich związanych z nauczaniem, a ponad 25 lat temu profesor Wacław Zawadowski wprowadził go w arkana polskiej edukacji. Podczas wielu konferencji SNM prowadził wykłady i warsztaty. Był również mentorem wielu polskich nauczycieli (zarówno w szkołach, jak i Instytutucie Freundenthala), którzy w ramach wizyt studyjnych odwiedzali Holandię.