sobota, 8 stycznia 2022

Wioleta Dudziak-Radecka - "Fest gryfne graczki - klockowy mix w edukacji matematycznej" - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Wioleta Dudziak-Radecka

Temat: "Fest gryfne graczki - klockowy mix w edukacji matematycznej"

Czego dotyczą zajęcia: „Fest gryfne graczki” pokażą uczestnikom warsztatów w jaki sposób wykorzystać różnorodne klocki w codziennej pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Na spotkaniu zostanie przybliżona metoda sześciu klocków wykorzystywana nie tylko do kształcenia podstawowych umiejętności matematycznych, ale również do rozwijania kompetencji miękkich. Zagramy w proste gry strategiczne używając zwykłych, drewnianych klocków, a także sprawdzimy jak wykorzystać popularne, wszystkim znane klocki w kształceniu pojęć geometrycznych.

Wioleta Dudziak-Radecka o sobie – Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego z 26 letnim stażem. Od sześciu lat dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem jako nauczyciel konsultant RODNiIP „WOM” w Rybniku. W swojej pracy kocham to co nieoczywiste i zaskakujące, a czego źródłem są dzieci podążające własną ścieżką. Wyjście poza schemat, tradycyjną lekcję szkolną, a przede wszystkim podążanie za dzieckiem, to moje zawodowe drogowskazy.

Brak komentarzy: